turyzm łódź

Turystka

W ramach zajęć omawiamy funkcjonowanie biur podróży, poznajemy pracę przewodników - pilotów wycieczek turystycznych i animatorów wypoczynku. Organizujemy wycieczki, w czasie których odkrywamy dziedzictwo kulturowe naszego miasta i kraju. Realizujemy też wyjazdy zagraniczne dla osób chętnych z naszej szkoły. Jeździmy na targi i różne festiwale podróżnicze. Odwiedzamy istniejące biura podróży, analizujemy ich oferty i strategie marketingowe, zasady obsługi klientów i organizacji wypoczynku.

Uczymy się sporządzania dokumentów, z którymi spotykają się pracownicy biur podróży oraz poznajemy podstawy przedsiębiorczości pozwalające założyć i prowadzić własną działalność turystyczną.

Z całą pewnością jest to specjalizacja dla osób ciekawych świata, zafascynowanych podróżami i innymi kulturami.

Dla zainteresowanych, jako fakultatywne wzbogacenie kształcenia w zakresie turystyki, oferujemy naukę języka orientalnego - arabskiego lub tureckiego.

Po ukończeniu nauki uczniowie otrzymują certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności.