Grażyna

Właściciel / Dyrektor / Matematyka

Jestem właścicielką / dyrektorką LO - GKJ, ale z wyksztalcenia jestem matematykiem.
Od przedszkola podobały mi się figury i bryły geometryczne, zbiory i ich wzajemne relacje, a nieco później polubiłam łamigłówki, sposoby zapisywania i rozwiązywania równań, twierdzenia i sposoby dowodzenia twierdzeń….
Niesamowity jest język matematyki - wszechstronny i ujednolicony. Matematyczne modele wykraczają daleko poza to, co możemy zaobserwować czy opisać. Dla większości ludzi wszechświat jest 3 - 4 wymiarowy…matematyka potrafi poradzić sobie z n - wymiarami!!! Matematyka nie jest łatwa, ale jest fascynująca. Każdy powinien pozwolić sobie zagłębić się w jej metafizyczny świat.
Szczerze polecam film pt. „Historia matematyki” na YouTube
PS.
Uwielbiam uczyć matematyki, choć mam na to niewiele czasu…
Cieszy mnie, kiedy moi uczniowie mówią, że zrozumieli kolejne zagadnienie i sprawiło im to radość, dlatego zawsze chętnie pomogę każdemu z naszych uczniów i - mimo licznych obowiązków - zawsze znajdę na to czas :)
Zapraszam

Dorota

Język hiszpański / fitness na trampolinach

W naszym liceum nauczam języka hiszpańskiego, a także prowadzę zajęcia fitness na trampolinach. Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, natomiast wcześniej ukończyłam LO-GKJ, do którego postanowiłam wrócić po latach, by tym razem stanąć po drugiej stronie biurka :)
Moją największą pasją są języki obce i językoznawstwo ogólne. Oprócz hiszpańskiego umiem również turecki, arabski i oczywiście angielski. Znajomość języków obcych to nie tylko uprzywilejowany start w przyszłość, lecz przede wszystkim możliwość dogłębnego poznania danej kultury. Nie bez powodu L. Wittgenstein mawiał, iż ,,granice mojego języka są granicami mojego świata”. Choć wszyscy jesteśmy podobni, to jednak odbieramy otaczającą nas rzeczywistość przez pryzmat języka. Dlatego głęboki sens ma stwierdzenie, że języki poszerzają horyzonty, dzięki nim nabieramy zupełnie nowej perspektywy.
Pasjonujące w językach jest to, że każdy z nich jest na swój sposób logiczny, podążający za sztywnymi regułami gramatycznymi, ale jednocześnie niezwykle elastyczny - możemy przekazać informację rozmówcy wprost lub nie wprost, przy użyciu takich czy innych słów, a mimo to wszystkie z tych rozwiązań są prawidłowe, o ile tylko pierwotny sens zostanie zachowany.
A dlaczego hiszpański? Cóż… zdecydowanie urzekła mnie Hiszpania ze swoimi monumentalnymi zabytkami, słońcem świecącym przez większość roku, ale przede wszystkim bardzo duże wrażenie wywarli na mnie ludzie - zawsze uśmiechnięci i optymistyczni, mogący pochwalić się najlepszymi fiestami, na jakich kiedykolwiek miałam okazję być ;)

Natalia

W-F / Fitness

Witam wszystkich! Nazywam się Natalia Wargowiak. Od 16 lat współpracuję z klubami fitness, prowadząc różnorodne zajęcia po to, by przede wszystkim poprawić ,,Wasz” wygląd, ale również po to, żebyście zwyczajnie mogli czuć się lepiej we własnej skórze :-). Sport towarzyszy mi od najmłodszych lat, z czasem postanowiłam zgłębić wiedzę odnośnie tego, jakie procesy zachodzą w naszym organizmie podczas uprawiania aktywności ruchowej i tak zaczęła się moja prawdziwa przygoda. Studiując psychologię wychowania fizycznego, dowiedziałam się, jak ważną rolę odgrywa fizjologia - jakie procesy zachodzą w naszym organizmie podczas ćwiczeń, na czym polega biomechanika ruchu. Jednak bardziej zainteresowała mnie psychologia sportu - dlaczego aktywność fizyczna daje nam tyle radości, skąd biorą się endorfiny, czemu sport jest drogą do uśmiechu i szeroko pojętego zadowolenia?! Magisterium z promocji zdrowia uświadomiło mi, iż kluczowe staje się tutaj poczucia własnego ,,ja”. Robiąc coś dla siebie, z większą radością przychodzi nam robienie czegoś dla innych. Dopełnieniem mojej pasji i wiedzy było zdobycie krakowskiego Certyfikatu Trenera Personalnego :) Dziś - będąc nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem personalnym i instruktorem fitness - pragnę podzielić się z Wami swoja pasją, wieloletnim doświadczeniem i wiedzą, jaką zebrałam przez te wszystkie lata. Życzę Wam, żebyście mieli w sobie wystarczająco dużo pewności, by sięgać po to, co niemożliwym do osiągnięcia się wydaje!

Sławomir

Historia

Wielką moją pasją jest historia, ponieważ im lepiej ją znamy, tym łatwiej zrozumieć nam współczesność

Adrian

Język angielski

Odkryłem język angielski poprzez sztukę. Był to język moich ulubionych scenarzystów komiksowych: Alana Moore’a, Gartha Ennisa i Granta Morrisona. Ze swoją bogatą leksyką, szczątkową gramatyką, fonetyką, która porzuciła swoją pisownię oraz skojarzeniami z Ameryką i Hollywood – miejscami przepełnionymi wyobraźnią – angielski zawsze wydawał mi się językiem wolności.

Lucyna

Język polski

Przed prozą życia broni mnie poezja. Wolny czas spędzam na czytaniu książek i rozwiązywaniu krzyżówek. Lubię długie spacery oraz poznawanie nowych ludzi i miejsc.

Beata

Język polski

Od lat nauczam języka polskiego zgodnie z ideą Konfucjusza: ,,Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Poza pracą ... zapalona miłośniczka teatru.

Halina

Język rosyjski

Wybrałam język rosyjski, ponieważ bardzo podobała mi się jego melodyjność. Dzięki niemu jestem w stanie porozumieć się w większości krajów Europy Wschodniej. Ponadto uważam, że należy znać język przynajmniej jednego z sąsiadujących z nami państw.

Zbigniew

Biologia

Jestem absolwentem Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Biologią interesuję się od czasów szkoły podstawowej, kiedy pasją do tego wspaniałego przedmiotu zaraziła mnie moja Pani od biologii. Zaszczepioną miłość do biologii staram się przekazywać swoim uczniom. Bycie nauczycielem traktuję jako swoją pasję oraz powołanie do szerzenia wiedzy i zamiłowania do nauki w ogóle. W wolnych chwilach lubię biegać i czytać książki. Moim ulubionym autorem jest Umberto Eco.

Ewa

Praktyczna nauka fryzjerstwa

Fryzjer to nie tylko zawód, to kreator fryzur, stylista, artysta i przyjaciel!
Fryzjerstwo to pasja!
Na pewno warto zostać fryzjerem, ponieważ jest to ciekawy i przyszłościowy zawód, który każdego dnia przynosi nowe wyzwania. Fryzjerzy z pewnością nie mogą powiedzieć, że mają nudną pracę. Jest to dynamicznie rozwijająca się branża. Cały czas rośnie zainteresowanie modą i światowymi trendami, a przecież fryzury są ich nieodzowną częścią.
Wielu wymagających klientów nie zadowoli się zwykłymi i nudnymi fryzurami, lecz oczekuje czegoś więcej, poza tym coraz więcej nie tylko kobiet, ale i mężczyzn chce wyglądać dobrze.
Ważne jest miłe usposobienie i cechy takie jak: życzliwość, cierpliwość, chęć pomocy i kreatywność. Powinno się lubić bezpośredni kontakt z klientem. Zawód fryzjera daje duże możliwości pracy oraz dalszego rozwoju. Najlepsze osoby mają szansę zostać menadżerami i trenerami w renomowanych salonach fryzjerskich o ogólnopolskiej, a nawet światowej sławie.
Serdecznie zapraszamy na praktyczną naukę zawodu w naszej szkole.

Jakub

Architektura

Od dziecka lubiłem dużo rysować
Architekt to wolny zawód pozwalający codziennie się rozwijać i uczyć nowych technologii. Podoba mi się, że nie muszę pracować na etacie od 8:00 do 16:00. Pomysły wpadają do głowy w różnych miejscach i o różnych porach dnia. Architekt nigdy się nie nudzi. Praca architekta ma wpływ na ludzi, ponieważ dobrze zaprojektowane wnętrze ułatwia codzienne życie.

Agnieszka

Praktyczna nauka turystyki

Turystyka - wędrówka po znanym lub nieznanym regionie zarówno w Polsce, jak i na świecie. Na szeroko pojęte znaczenie słowa wpływa kompozycja wielu składników takich jak: przyroda, obiekty kulturowe, baza noclegowa, transport, ale najważniejsi są ludzie oraz ich przeżycia. Motyw podróżowania jest nieodzowny w życiu każdego turysty. Pragnę, aby młodzież uczestnicząca w zajęciach z turystyki poznawała piękno naszej ojczyzny i to nie tylko przez zajęcia stacjonarne, związane z geografią, historią, architekturą, ale przede wszystkim przez wędrówkę po niesamowitych zakątkach Polski.

Anna

Matematyka

Jestem absolwentką Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Dbam o to, aby moje lekcje były ciekawe, a uczniowie dostrzegli piękno królowej nauk. W wolnych chwilach trenuję sporty wrotkarskie.

Agnieszka

Etyka / Plastyka / Zajęcia artystyczne

Przychodząc na świat, ,,zanurzamy się” w kulturze: odkrywamy znaczenie słów, mamy swój udział w zwyczajach, wierzeniach, obrzędach, doświadczamy religijności. Z czasem uczymy się odczytywać systemy znaków i symboli, kształtujemy swoją moralność, poznajemy prawo. Od kochających najbliższych słyszymy pieśni, kołysanki, wierszyki, baśnie, następnie coraz bardziej ,,dorosłe” utwory literackie. Zrozumienie kultury pozwala zrozumieć otaczający świat: dostrzegać wspaniałość technologii, wynalazków, narzędzi, maszyn i urządzeń, a przede wszystkim doceniać geniusz ludzi, tworzących wspaniałe budowle i dzieła sztuki. Możemy być dumni z naszego duchowego i materialnego dziedzictwa kultury, otrzymanego od przodków jako dar. Nasza duma i szacunek wyrażają się w pielęgnowaniu i przekazywaniu tego daru następnym pokoleniom. Warto się kształcić. Warto posiadać wiedzę o kulturze, gdyż dzięki temu posiadamy wiedzę o sobie. Zyskujemy świadomość tego, skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy...

Iwona

Język hiszpański

Cześć! ¡Hola! Nazywam się Iwona Minikiel, jestem lektorką języka hiszpańskiego i francuskiego z wieloletnim doświadczeniem na wszystkich poziomach wtajemniczenia ;-). W naszym liceum uczę języka hiszpańskiego. Ukończyłam filologię romańską na UŁ. Jestem nauczycielem z powołania, a świat hiszpańskojęzyczny jest moją największą pasją. Uwielbiam uczyć, robię to z zaangażowaniem oraz dużym poczuciem humoru i takie właśnie są moje zajęcia - dynamiczne i wesołe. Na moich lekcjach nie będziesz się nudzić, ale obijać się też nie pozwolę. Prywatnie fanka muzyki filmowej, polskiego rocka oraz rysowniczka, sketchnoterka i graphic recorder.

Adam

Chemia

Mierząc się z trudnym zadaniem, niestety doszedłem do wniosku, że mam chemię we krwi i wolę pokazywać miłość do niej, niż ją opisywać, ale może tak: wszystko co nas otacza - kolory, zapachy, smaki i reakcje - jest opisane przez chemię. Można się temu przyglądać lub, tak jak ja, próbować zrozumieć i dowolnie wykorzystywać. Chemia to przede wszystkim interesująca i efektowna zabawa. Zapraszam do jej poznania i zrozumienia.

Rafał

W-F / Siłownia

Cześć! Jestem Rafał, moją pasją jest sport. W szczególności interesuję się budowaniem siły i zdrowym odżywianiem. Uwielbiam przekazywać uczniom wiedzę. Na moich lekcjach zawsze znajdę chwilę, aby poruszyć tematykę zdrowego trybu życia.

Piotr

Informatyka

W informatyce urzekło mnie to, że problemy można rozwiązywać na kilka sposobów. Nie musimy działać szablonowo. Możemy pozwolić sobie na realizację wszelkich pomysłów - nawet takich, które początkowo wydają się nierealne. Informatyka sprawia, że jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Beata

Historia

Jestem absolwentką historii oraz studiów podyplomowych z wiedzy o społeczeństwie na Uniwersytecie Łódzkim. Uczestniczyłam w wielu warsztatach, szkoleniach i kursach doskonalących dla nauczycieli. Do swojego zawodu podchodzę z zamiłowaniem, a historia jest moją pasją, którą staram się dzielić z innymi.

Patrycja

Język angielski

Nazywam się Patrycja Mrzewa. Jestem absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Odkąd pamiętam Wielka Brytania była moim wielkim zamiłowaniem. Brytyjska kultura, rodzina królewska, brytyjski akcent - to wszystko kręciło mnie już, gdy byłam nastolatką, dlatego postanowiłam zagłębić się w tę tematykę jeszcze bardziej i studiować anglistykę. Na studiach szybko okazało się, że nie tylko język angielski jest moją wielką miłością. Odkryłam, że kocham też nauczać. Moją przygodę z zawodem nauczyciela zaczęłam na praktykach. Szybko dostrzegłam, że przekazywanie wiedzy i budowanie relacji z uczniami to coś, co mnie nakręca. Bycie nauczycielem to nie jest tylko mój zawód, jest to nieodzowny element mojego życia, który daje mi szczęście, a gdy człowiek kocha to, co robi - robi to dobrze. Poza nauczaniem kocham czworonogi, zwłaszcza koty, a szczególnie mojego osobistego Devona Rexa - Jamala.

Monika

Język niemiecki

Język niemiecki jest moją pasją, a jednocześnie jego nauczanie to mój zawód. Podoba mi się brzmienie, przejrzystość i porządek w zasadach gramatycznych tego języka oraz możliwość tworzenia nowych słów (rzeczowniki złożone), a także wielorakość idiomatyczna. Nawet gdy nie mówimy po niemiecku, jest on często obecny w naszej codzienności - 2400 słów w języku polskim jest pochodzenia niemieckiego. To język kultury i biznesu, a możliwość czytania w oryginale dzieł Goethego, Schillera, Manna czy Braci Grimm oraz poznawanie bogatej kultury Niemiec, daje mi ogromną satysfakcję.

Agnieszka

Geografia

Od dziecka fascynowała mnie geografia. Moim pierwszym nauczycielem był mój tata. Wolny czas spędzaliśmy na oglądaniu mapy Polski i świata. Na mojej drodze życia spotkałam kolejnych pedagogów, którzy potrafili wzbudzić we mnie zainteresowanie geografią. Wybór studiów nie był zatem przypadkowy. Obroniłam prace magisterską na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi na kierunku geografia, specjalizacja geomorfologia. Moimi wykładowcami byli twórcy polskiej szkoły geograficznej: prof. Dylikowa, prof. Liszewski, prof. Klajnert, z którymi miałam przyjemność pracować. Staram się, aby moje lekcje były tak samo interesujące i wzbudzały fascynację geografią, bowiem ona otwiera nas na różnorodność i odmienność tego świata. Chcę, aby uczniowie chętnie przychodzili na moje lekcje, zadawali pytania, byli dociekliwi. Staram się w jasny sposób wyjaśniać przyczyny zjawisk przyrodniczych. Uprawiam Nordic Walking, lubię czytać książki i słuchać muzyki klasycznej.

Ewa

WOS

Swoim zamiłowaniem do historii i wiedzy o społeczeństwie staram się zarazić młodzież. Kontakt z ludźmi sprawia mi ogromną satysfakcję. Szkoła to miejsce, w którym powinno się pielęgnować najlepsze cechy w młodych ludziach, aby wyrośli na wartościowych dorosłych. W dzisiejszych czasach nauczyciel pełni rolę badacza, który sprawdza nowe hipotezy. Nie jest już tym surowym profesorem z dawnych lat. Wspiera uczniów, dzieli się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem, potrafi postawić się w ich sytuacji i nawiązać ,,nić porozumienia”. Powinien być w stanie prowadzić dyskusje wykraczające poza ściśle naukowe tematy. Nauczyciel przestaje być tylko źródłem informacji, a staje się pełnomocnikiem, który rozumie, że młodzieży potrzebny jest czas do przeanalizowania problemów i poszukiwania odpowiednich rozwiązań.

Dina

Praktyczna nauka kosmetyki

Jestem magistrem kosmetologii, linergistką, wizażystką i stylistką paznokci. Swoja przygodę z kosmetyką rozpoczęłam kształcąc się w studium kosmetycznym w Łodzi. Od 2005 roku nieprzerwanie zdobywam wiedzę, umiejętności i doświadczenie zarówno w kraju, jak i za granicą. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach, sympozjach, konferencjach i kongresach prowadzonych przez lekarzy oraz osoby silnie związane z branżą beauty. Zamiłowanie do kosmetyki i piękna przerodziło się w moją największą pasje, którą ciągle staram się rozwijać. Dodatkowo, jako wykładowca i nauczyciel, dzielę się swoim szczęściem, przekazując wiedzę, którą zdobyłam, a jednocześnie robię to, co naprawdę kocham.

Paulina

Praktyczna nauka kosmetyki

Wybrałam zawód kosmetyczki, ponieważ uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem. Dużą przyjemność sprawia mi dbanie o urodę kobiet, nie bez powodu nazywa się nas specjalistkami od urody. Kobiety po wizycie w salonie kosmetycznym czują się piękniejsze za sprawą wypielęgnowanych paznokci i stóp, odświeżonej skóry twarzy, jak również licznych zabiegów dotyczących brwi lub rzęs. Nieustanny rozwój kosmetyki i kosmetologii sprawia, że znacząco wzrasta prestiż osób wykonujących ten zawód. Z roku na rok obserwujemy, że zaczęliśmy - jako społeczeństwo - przykładać coraz większą wagę do swojego wyglądu zewnętrznego, a zawód kosmetyczki stał się bardzo przyszłościowy. Kosmetyczka, która zdobędzie zaufanie klientów, może liczyć na ich wdzięczność, przywiązanie i wysokie zarobki, dlatego zawód ten cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem.

TOP