Zapraszamy do klasy przygotowawczej z językiem polskim dla obcokrajowców.

Jeśli jesteś obcokrajowcem i zależy Ci, aby podjąć naukę w LO-GKJ oraz opanować język polski w takim stopniu, aby móc w pełni uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych, to zachęcamy do rozpoczęcia nauki w naszym liceum od klasy przygotowawczej z językiem polskim dla obcokrajowców.

To wspaniale, że zdecydowałeś/aś się na pobyt właśnie w Łodzi. W LO-GKJ rozumiemy, że kształcenie się w obcym kraju nie należy do łatwych zadań, szczególnie gdy umiejętności językowe nie pozwalają na swobodną komunikację. Klasa przygotowawcza z językiem polskim dla obcokrajowców jest przeznaczona dla osób, które są w tej samej sytuacji jak Ty.

Zajęcia w klasie przygotowawczej z językiem polskim odbywają się w międzykulturowym środowisku, wśród osób planujących dalszą naukę w LO-GKJ. Program rocznej (trwającej od września do czerwca) klasy przygotowawczej obejmuje aż 20 godzin zajęć z języka polskiego tygodniowo, począwszy od poziomu zerowego. Wszyscy z lektorów posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia do nauczania języka polskiego jako drugiego, są rodowitymi Polakami, ale jednocześnie znają języki obce (m.in. angielski i rosyjski).

W czasie zajęć koncentrujemy się na wszechstronnym rozwoju kompetencji językowych (słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie). Oprócz intensywnej nauki języka polskiego, uczniowie zapoznają się z polską kulturą w jej praktycznym kontekście, poprzez wizyty w muzeach, kinach, teatrach itp.).

Korzystamy tylko ze skrupulatnie wyselekcjonowanych podręczników, jak również dysponujemy autorskimi materiałami wspomagającymi.

Po ukończeniu klasy przygotowawczej możesz kontynuować naukę na dowolnej specjalizacji z naszej oferty bez obaw o swój poziom językowy. Klasa przygotowawcza umożliwi Ci zrozumienie przerabianego na lekcjach materiału, a co za tym idzie, będziesz w stanie rzetelnie przygotować się do egzaminu maturalnego. Co więcej, dzięki tak intensywnym zajęciom z języka polskiego, bez problemu odnajdziesz się w Polsce, a codzienna komunikacja w tym języku przestanie sprawiać Ci problemy i zacznie być prawdziwą przyjemnością.

Co jeszcze gwarantujemy?

• Konsultacje dla chętnych, które mają charakter indywidualny. W czasie konsultacji nauczyciel wyjaśnia ewentualne wątpliwości dotyczące przerabianego materiału.
  • Rezerwację miejsca w wybranej klasie / specjalizacji z naszej oferty, w której uczeń zamierza kontynuować naukę.
  • Drugi język obcy (do wyboru od klasy pierwszej) spośród: angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, francuski.
  • Liczne atrakcje kulturo- i krajoznawcze.
  • Wyboru przedmiotów realizowanych w tzw. rozszerzeniu każdy z uczniów dokonuje według własnych zainteresowań w klasie pierwszej.
  • W naszej bibliotece posiadamy dział do nauki języka polskiego jako obcego (podręczniki, słowniki, literatura odpowiadająca poszczególnym poziomom zaawansowania językowego). Uczniowie mogą korzystać ze zbiorów na miejscu lub wypożyczać konkretne woluminy do domu.
  • Klasa przygotowawcza nie jest obowiązkowa dla osób, które znają język polski minimum na poziomie średniozaawansowanym.
  • Współpracujemy z bursami szkolnymi na terenie Łodzi - istnieje możliwość uzyskania pomocy w znalezieniu zakwaterowania.

Rekrutacja:

Rekrutacja trwa. Odbywa się na podstawie wyniku rozmowy kwalifikacyjnej, która zostanie przeprowadzona na początku czerwca. Rozmowa kwalifikacyjna może odbyć się w języku angielskim, rosyjskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim lub polskim (do wyboru przez kandydata). W celu umówienia konkretnego terminu, prosimy o kontakt z sekretariatem.

Uwaga: Znajomość języka polskiego przy rekrutacji do klasy wstępnej NIE jest wymagana.